Akademicki Klub Turystyczny

Oddział Wrocławski PTTK
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze


Menu:

AKT Wrocław
Aktualności
Imprezy
Archiwum
Wydawnictwa
Ciekawe linki
FORUM
Napisz do nas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych imprezach, wpisz poniżej swój adres e-mailowy

 

Rajd Zimowy 2010
20-21 lutego 2010 r.

     Rajd Zimowy już za nami, czas na krótkie podsumowanie. W imprezie wzięło udział blisko 30 osób, które do schroniska dotarły w różny sposób: samochodami, pieszo, na nartach i najliczniejsza grupa - na rakietach śnieżnych. Jako, że miałem przyjemność być w tej ostatniej grupie, krótki opis naszej trasy:

     Ruszyliśmy ze stacji Boguszów-Gorce Wschód, skąd podeszliśmy pod dolną stację wyciągu na Dzikowiec. Wjechaliśmy na górę i od razu założyliśmy rakiety. Warunki okazały się iście "rakietowe" - śniegu było bardzo dużo, a spotykane na szlaku pojedyncze ślady osób idących w butach sięgały pół metra w głąb śnieżnej pokrywy. Trasa dała nam się we znaki, ale szczęśliwie dotarliśmy do Sokołowska, gdzie spotkaliśmy się z grupą narciarską i wspólnie pobiesiadowaliśmy w miejscowej restauracji. Do "Andrzejówki" dotarliśmy najprostszą drogą, piękną doliną i szlakiem zielonym. Wieczorem oczywiście zasiedliśmy przy stołach i dość długo przy nich siedzieliśmy, w przerwach dopingując Małysza podczas zimowej Olimpiady.

     Drugiego dnia nastąpiło spore rozbicie na kilka mniejszych grup realizujących programy o różnej skali trudności. W szóstkę zaledwie poszliśmy na Ruprechtickiego Špičáka, a potem granicznym szlakiem w stronę Janoviček. Po drodze mieliśmy piękną pogodę (przynajmniej przez część trasy) i czasami równie wspaniałe widoki. Trasę skończyliśmy w czeskiej restauracji Vyhlidka, która ogromnymi oknami i rozciągającymi się z nich panoramami, zasłużyła sobie na taką nazwę. Potem już tylko dreptanie do Głuszycy Górnej i powrót do domów.

Waldek Brygier


Zdjęcia Oli na picasaweb


Zdjęcia Martyny Stasiniewskiej:
(pozostałe zdjęcia Martyny na picasaweb)


Zdjęcia Agaty Patkowskiej:


Zdjęcia Waldka Brygiera: