Akademicki Klub Turystyczny

Oddział Wrocławski PTTK
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze


Menu:

AKT Wrocław
Aktualności
Imprezy
Archiwum
Wydawnictwa
Ciekawe linki
FORUM
Napisz do nas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych imprezach, wpisz poniżej swój adres e-mailowy

 

Rajd Zimowy AKT
20-21 lutego 2010 r.

     Tegoroczną bazą Rajdu Zimowego będzie schronisko "Andrzejówka" w Górach Kamiennych. Mamy nadzieję, że śniegu będzie pod dostatkiem i że będzie to naprawdę rajd zimowy. Poza wieczornym wspólnym posiadem w miłym gronie, proponujemy cztery możliwości wzięcia udziału w imprezie:

1. pieszo - najbardziej tradycyjna forma naszych wycieczek z użyciem własnych nóg; trasa zostanie poprowadzona po niżej położonych terenach, by nie było potrzeby odkopywania chodziarzy spod zwałów śniegu zalegających w górach

     Wyjazd z Wrocławia pociągiem o 6:44 (zbiórka z biletami, na dworcu pod zegarem, obok informacji kolejowej, o godz. 6:20), przyjazd do Boguszowa-Gorców Wschód 8:46. Z racji bardzo nikłego zainteresowania (zgłosiły się zaledwie osoby) trasa zostaje odwołana. Można oczywiście wziąć udział w Rajdzie "na pieszo", ale na własną rękę, z samodzielnie zaplanowaną trasą - spotkamy się wieczorem w schronisku (prosimy o informację do szefowej!

2. na nartach biegowych - zimową porą narty biegowe uważane są za najefektywniejszy sposób poruszania się po górach; trasa przeznaczona jest dla narciarzy słabo lub średnio dobrze jeżdżących na nartach biegowych, świetna okazja do nauczenia się tej trudnej sztuki - należy mieć własny sprzęt; trasę poprowadzi Kasia Potocka-Brygier z pomocnikiem - Zuzią

     Wyjazd z Wrocławia pociągiem o 6:44, przyjazd do Boguszowa-Gorców Wschód 8:46 i dalej przejście:
D
zień I: Stacja Boguszów-Gorce Wschód - Kuźnice Świdnickie - Unisław Śl. - Sokołowsko - schr. Andrzejówka - Waligóra - schronisko Andrzejówka (narciarsko-rowerowym szlakiem okrężnym) - ok. 14 km
Dzień II: Schronisko Andrzejówka - Przełęcz pod Ruprechtickim Špičákiem - Radosna - Przełęcz Pod Czarnochem - Głuszyca Górna PKP - ok. 14 km.

3. na rakietach śnieżnych - forma poruszania się zimą po górach w lawinowym tempie zyskująca sobie zwolenników; trasę poprowadzi Waldek Brygier z wykorzystaniem czeskiej części Sudetów i wszystkich przynależnych do nich wspaniałości - należy mieć własny sprzęt (we Wrocławiu można rakiety pożyczyć np. w sklepach górskich Skalnika i Horyzontu)

     Wyjazd z Wrocławia pociągiem o 6:44, przyjazd do Boguszowa-Gorców Wschód 8:46, następnie przejście do dolnej stacji wyciągu na Dzikowiec, wjazd (5 zł) i przejście piesze:
Dzień I: Dzikowiec - Sokółka - Stachoń - Lesista Wielka - Ostrosz - Sokołowsko - Włostowa - Kostrzyna - Suchawa - Waligóra - "Andrzejówka" (ok. 15 km marszu).
Dzień II: "Andrzejówka" - Przełęcz pod Szpiczakiem - Ruprechtický Špičák - Płoniec - Kościelec - Słodna - Trzy Koguty - Bukowa Góra - Kopiniec - Przełęcz pod Czarnochem - Janovičky - Trójpański Kamień - Bartnica PKP (ok. 16 km). Powrót do Wrocławia: Bartnica PKP 16:21 - Kłodzko Główne 17:20/17:24 - Wrocław 19:16.

4. na nartach zjazdowych - tutaj uczestnicy na własną rękę dojeżdżają do schroniska, w którego pobliżu znajdują się dobrze utrzymane trasy zjazdowe, dopuszczalna jest również wizyta w innych ośrodkach narciarskich, także po czeskiej stronie i przyjazd wieczorem do schroniska. Szefową grupy będzie Barbara Malinowska (bachu67@wp.pl). Uwaga: poszukiwany jest samochód jako środek transportu!

     Trasy można dowolnie łączyć, w zależności od chęci i upodobań. Szefową wyjazdu jest Lilianna Nestler (lnestler@k-link-poland.pl, tel. 0-501 053 718), do której należy zgłaszać chęć wzięcia udziału w Rajdzie. Potwierdzeniem przyjęcia na Rajd Zimowy jest wpłata zaliczki w wysokości 20 zł (koszt noclegu bez pościeli, pościel - 10 zł, płatne na miejscu) do dnia 28 stycznia 2010 r. (na Spotkaniach AKT 14 i 28 stycznia lub w sposób uzgodniony z Lilą). Uwaga: uczestnicy Rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie!

UWAGI:
(11.02.2010) Wszyscy uczestnicy Rajdu Zimowego (32 osoby) mają zagwarantowany nocleg w ciepłym łóżeczku. Zestawienie z rozkładem osób w poszczególnych pokojach przesłane zostało do schroniska, aby osoby przyjeżdżające wcześniej mogły od razu ulokować się w swoich pokojach. W pokojach zdarzają się łóżka piętrowe. Najwięcej chętnych jest na trasę rakietową, 6 osób na biegówki i tylko 2 osoby na pieszą.