Akademicki Klub Turystyczny

Oddział Wrocławski PTTK
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze


Menu:

AKT Wrocław
Aktualności
Imprezy
Archiwum
Wydawnictwa
Ciekawe linki
FORUM
Napisz do nas

Rajd Zimowy (Rakietowy)
21-22 lutego 2009 r.

     Zapraszamy na pierwszy w historii AKT Rajd Zimowy, który w zasadniczej mierze odbędzie się na rakietach śnieżnych. Naszą bazą wypadową będzie usytuowana w Szklarskiej Porębie Chatka Robaczka (www.chatkarobaczka.pl), w której w sobotni wieczór posiedzimy sobie przy grzanym napoju, pełni wrażeń po dniu spędzonym na rakietach. Naszym przewodnikiem i nauczycielem będzie Sławek Stankiewicz, który od wielu lat zajmuje się organizacją imprez „rakietowych”. W czasie Rajdu zrobimy dwie okrężne trasy, obie będą rozpoczynały się i kończyły w Chatce Robaczka, a więc chodzić będziemy z małymi plecaczkami, pozostawiając toboły, śpiwory i co tam jeszcze kto będzie miał ciężkiego, w Chatce.

     Nie są potrzebne żadne umiejętności chodzenia na rakietach, wszystkiego będzie można nauczyć się podczas wyjazdu. Potrzebne natomiast będą rakiety, które będzie można wypożyczyć na miejscu u Sławka lub przywieźć swoje własne (lub np. wypożyczone we Wrocławiu). Przydatne są również kijki, które pozwalają na utrzymanie równowagi. Na stronie www.rakiety.pl jest informacja, że we Wrocławiu są do wypożyczenia cztery komplety rakiet. Warto zajrzeć na w/w stronę, do działu: Wypożyczalnia.

     Podstawowy koszt Rajdu to 110 złotych i w ramach tej opłaty uczestnik otrzymuje:
   - ubezpieczenie
   - opiekę pilota
   - nocleg w warunkach turystycznych z własnym śpiworem
   - przejazd busem z Wrocławia do Szklarskiej Poręby i z powrotem

     Każdy uczestnik wyjazdu jest zobowiązany do uiszczenia na miejscu, w Szklarskiej Porębie, zaraz po przyjeździe do Chatki Robaczka:
   - 40 zł stanowiących opłatę za 2-dniowe towarzystwo wykwalifikowanego przewodnika
   - 60 zł za wypożyczenie kompletu (rakiety, ochraniacze, kijki) na okres dwóch dni

     Osoby, które będą posiadały swój własny sprzęt, są oczywiście zwolnione z opłaty za sprzęt, wpłacają wówczas tylko 40 zł za kurs chodzenia na rakietach śnieżnych. Uwaga: osoby, które chcą wypożyczyć sprzęt na miejscu, muszą zgłosić ten fakt organizatorowi do 16 lutego 2009 roku. Zgłoszenie po tym terminie nie gwarantuje rezerwacji w/w sprzętu.

     Zbiórka uczestników Rajdu Zimowego: 21 lutego 2009 roku, o godz. 6:30 na przy ul. Dawida. Istnieje również możliwość dołączenia do grupy na przystanku PKS przy ul. Powstańców Śląskich (za skrzyżowaniem z Hallera, jadąc od strony miasta) – w takim wypadku trzeba o tym powiadomić wcześniej organizatorów. Powrót do Wrocławia 22 lutego 2009 roku w godzinach wieczornych (ok. 20:00).

     Ilość miejsc jest ograniczona do 15, warto więc pospieszyć się z zapisami, które rozpoczną się od piątku, 30 stycznia w biurze Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro (można również zapisywać się i opłacić koszty uczestnictwa podczas Spotkania AKT, które odbędzie się 29 stycznia).

     Wszelkie pytania prosimy kierować do Waldka Brygiera: waldek@naszesudety.pl

 


zobacz relację z Rajdu Zimowego