Zimą u Chomika
2-3 lutego 2008 r.

Wędrować będziemy szlakami i bezdrożami Gór Wałbrzyskich, Pogórza Izerskiego i Kaczawskiego. Zobaczymy m.in. ciekawe miejsca wokół Wałbrzycha, wdrapiemy się na najwyższy kiedyś szczyt Gór Wałbrzyskich, przejdziemy Drogą Krzyżową Górniczego Trudu, poznamy atrakcje mało ciekawych, wydawałoby się, pogórzy... Będzie też ognisko, sernik, grzany napój i wiele innych atrakcji... Jeśli pogoda pozwoli i chęci dopiszą...

Dzień 1: przejazd PKP Wrocław – Wałbrzych Miasto; przejście: Wałbrzych Miasto PKP – Chełmiec – Boguszów-Gorce; przejazd PKP do Marczowa; przejście: Marczów PKP – Chatka Chomika

Dzień 2: przejście: trasa na Pogórzu Izerskim i Kaczawskim

Prowadząca: Ludmiła Sobota (przewodnik sudecki)

Odpłatność za uczestnictwo w Rajdzie:  członkowie AKT: 8 zł, pozostali: 15 zł

W ramach powyższej odpłatności uczestnicy mają zapewnione: miejsce na karimatę w Chatce Chomika (opłata za nocleg na miejscu – dobrowolny datek do skarbonki), ubezpieczenie, opiekę przewodnicką. Uwaga! W Chatce Chomika są proste warunki, ale jest łazienka, kuchnia - podstawowe wygody.

Uczestnicy sami zapewniają sobie: pokrycie kosztów przejazdu, wyżywienie na całej trasie (suchy prowiant). Uczestnicy muszą posiadać: śpiwór, karimatę, ciepłą i przeciwwietrzną/przeciwdeszczową odzież, dobry humor.

Zbiórka uczestników Rajdu: 2 lutego 2008 r., godz. 6:20 na Dworcu Kolejowym Wrocław Główny (pod zegarem), z wykupionymi biletami na pociąg osobowy do Marczowa przez Jelenią Górę.

Powrót do Wrocławia: 3 lutego 2008 r., ok. godz. 20:00.

Zapisy przyjmuje (do czwartku, 31 stycznia 2008 r.) i informacji udziela: Biuro Programowe Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 071/343-03-44.

=>  CHATKA CHOMIKA <=

Z A P R A S Z A M Y