Rajd na zakończenie sezonu 2008
6-7 grudnia 2008 r.

Zapraszamy na naszą ostatnią w tym roku, otwartą imprezę, która odbędzie się w Górach Bardzkich i Złotych. Wędrówkę rozpoczniemy w Bardzie, następnie poznamy Niemiecką Drogę Krzyżową, prowadzącą na Kalwarię, odwiedzimy pozostałości średniowiecznego zamku ponad Bardem, napijemy się wody ze Źródła Marii, a także zachwycimy się wspaniałym widokiem na przełom Nysy Kłodzkiej. Z pełnej atrakcji Kalwarii zejdziemy do Janowca Polską Drogą Krzyżową (kiedyś istniała tu także Czeska Droga Krzyżowa). Leśnymi drogami dotrzemy do Laskówki, skąd przez Obniżenie Laskówki przejdziemy do Lasek, gdzie zrobimy konieczne na resztę dnia zakupy. Marsz malowniczym i jednocześnie łatwym terenem pozwoli nam dotrzeć do Chatki, miejsca naszego noclegu.

Na drugi dzień ruszymy w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego. Po drodze obejrzymy ciekawy architektonicznie kościół w Mąkolnie, poszwędamy się po lasach w okolicach Ożar i zobaczymy pozostałości dawnej świetności majątku kamienieckich cystersów. W samym Kamieńcu Ząbkowickim obejrzymy cysterski klasztor i kościół (najpewniej z zewnątrz), postaramy się zwiedzić tutejsze muzeum, odwiedzimy pałac królewny Marianny Orańskiej, a także potężne i piękne niegdyś założenie ogrodowe rozciągające się wokół rezydencji.

Wyjazd ma charakter wędrówkowy, konieczne jest zabranie ze sobą prowiantu, napojów, a także ciepłej odzieży, śpiwora i karimaty. W Chatce są warunki spartańskie, ale przyzwoite. Śpimy na podłodze, do dyspozycji jest kuchnia, łazienka, kominek i wiele innych rzeczy, które umilą nam czas w Chatce. O warunkach w niej można więcej dowiedzieć się ze strony: www.nach.u2.pl. Osoby zdecydowane na wyjazd prosimy o zapoznanie się z warunkami i zasadami obowiązującymi w Chatce. Nie będzie od nich żadnych odstępstw!

Dzień 1.
Zbiórka o godz. 6.20
Trasa wędrówki: Bardo - Ruiny zamku - Punkt widokowy ponad obrywem - Kalwaria - Polska Droga Krzyżowa - Janowiec - Laskówka - Laski - Mąkolno (Navirchatka)
15,2 km; 17 GOT (dane przybliżone)

Dzień 2.
Mąkolno (Navirchatka) - Mąkolno - Olchówka - Ożary - Stawy kamienieckie - Kamieniec Ząbkowicki
11,0 km; 21 GOT (dane przybliżone)

Odpłatność za uczestnictwo w Rajdzie wynosi: 12 zł, 8 zł dla członków AKT
     W ramach powyższej odpłatności uczestnicy mają zapewnione: opiekę przewodnicką, ubezpieczenie i materiały rajdowe. Na miejscu pobierana będzie opłata w wysokości 8 zł za nocleg. Uczestnicy wyjazdu sami zapewniają sobie wyżywienie na całej trasie (suchy prowiant). Koniecznym jest posiadanie śpiwora i karimaty.

Zbiórka uczestników wyjazdu: 6 grudnia 2008 r., godz. 6.20 pod tablicami odjazdów na dworcu Wrocław Główny PKP, z biletami na przejazd do Barda Śląskiego.
Powrót do Wrocławia: 7 grudnia w godz. 18.00-19.30

Zapisy przyjmuje i informacji udziela: Biuro Programowe Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 0-71 34 303 44. Wszelkie informacje można również uzyskać od Waldka Brygiera: waldek@naszesudety.pl, tel. 697 913 148.

Z A P R A S Z A M Y