Rajd Wiosenny
Czesko-Saska Szwajcaria
1-4 maja 2008 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej sztandarowej imprezie, którą jest Rajd Wiosenny. W tym roku będziemy przemierzali szlaki niezwykle atrakcyjnej Czesko-Saskiej Szwajcarii, a także Gór Łużyckich (II grupa), zarówno po czeskiej jak i niemieckiej stronie. Niewątpliwymi atrakcjami będą skalne miasta, kamienny most i plenery, które zobaczyć można np. w filmie "Opowieści z Narnii", spływ tratwami po Kamenicy, wspaniałe widoki z piaskowcowych urwisk, zwiedzanie potężnej twierdzy Königstein, a także niezwykle atrakcyjnej starówki Drezna, odbudowanej po słynnym alianckim nalocie w 1945 roku...

Noclegi przewidzieliśmy w schroniskach w Děčínie, sporym ładnie położonym nad Łabą miasteczku, a także w Cvikovie, w pokojach o standardzie turystycznym. Będziemy mieli do dyspozycji autokar, ale nie należy nastawiać się na wycieczki autokarowe, autobus będzie nam służył głównie do dotarcia na miejsce startu pieszych wycieczek po okolicznych górach, oraz do powrotu z mety wycieczek na nocleg. Wyjazd ma charakter wędrówki, ale wędrować będziemy "na lekko", bez bagażu, który pierwszego dnia pozostanie w autokarze, w następnych w schronisku.

Oto plan wyjazdu:
(gwiazdkami oznaczone są miejsca, do których wstęp jest płatny)

Dzień 1 - grupa I
   - wyjazd z Wrocławia, godz. 6.00 (zbiórka 5.45 ul. Dawida 1, koło PKS)
   - przejazd do miejscowości Tisá (CZ)
   - trasa wędrówki: Tisá - Tiské stěny* - Turistická chata - Ostrov - Sněžník - Děčínský Sněžník* - Sněžník

Dzień 1 - grupa II
   - wyjazd z Wrocławia, godz. 6.30 (zbiórka 6.15 ul. Dawida 1, koło PKS)
   - przejazd do miejscowości Oybin (D)
   - trasa wędrówki: Oybin - ruiny klasztoru - Hochwald (Hvozd, wieża widokowa)* - Hain - Nonnenfelsen - Lausche (Luž, najwyższy szczyt Gór Łużyckich, wchodzący w skład Korony Sudetów) - Horní Světlá
   - przejazd do Cvikova na nocleg

Dzień 2 - grupa I oraz II
   - przejazd do Hřenska
   - trasa wędrówki: Hřensko - Pravčická brána* - Křídelní stěna - Mezní Louka - Divoká soutěska (spływ tratwami)* - Mezní můstek - Hájenky - Janov - Písečný vrch - Labská vyhlídka - Hřensko

Dzień 3 - grupa I oraz II
   - przejazd do Bad Schandau
   - przejazd tramwajem górskim* do Meilenstein
   - trasa wędrówki: Meilenstein - Kuhstall - Kleiner Winterberg - Frienstein - Königsweg - Bloßstock - Unterer Affensteinweg - Domwachter Rohnspitze - Reitsteig - Grosser Winterberg* - Bergsteig - Schmilka

Dzień 4 - grupa I oraz II
   - przejazd do Königstein
   - zwiedzanie twierdzy
   - przejazd do Drezna
   - zwiedzanie starówki drezdeńskiej, wizyta w Zwingerze (skarbiec, Muzeum Porcelany), kościół zamkowy
   - powrót do Wrocławia ok. 20.00

Podstawowy koszt wycieczki wynosi 195 zł od osoby i w tym zawarte są wszystkie przejazdy autokarem, trzy noclegi z pościelą, ubezpieczenie, opieka przewodnicka oraz materiały rajdowe. Koszt dla członków AKT, oraz osób, które wpłacą pieniądze do dnia 31 marca 2008 roku, wynosi 180 zł od osoby. Wszystkie wstępy, spływ tratwami oraz przejazd tramwajem górskim uczestnicy wycieczki opłacają we własnym zakresie. Szacujemy, że w sumie będzie na to potrzebnych dodatkowo 120 Kč i 18 Euro. Uczestnicy sami zapewniają sobie wyżywienie na całej trasie (suchy prowiant).

W schroniskach są kuchnie turystyczne, ale nie należy nastawiać się na gotowanie złożonych posiłków. Będzie możliwość zagotowania wody na herbatę, kawę, czy podgrzania prostego posiłku. Prosimy o zabranie kubków, sztućców i menażek, bowiem kuchnie wyposażone są zazwyczaj bardzo skromnie. Nocujemy w miejscowościach, w których są bary i restauracje, a także sklepy spożywcze, które dają możliwość zaopatrzenia się w podstawowe produkty.

Ilość miejsc ograniczona jest do 40, prosimy o wzięcie tego pod uwagę!

Zapisy oraz wszelkie informacje dostępne są w Biurze Programowym Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 0-71 343 03 44.

W przypadku szczegółowych pytań, prosimy o kontakt z kierownikiem wyjazdu: waldek@naszesudety.pl