Rozpoczęcie sezonu 2004
13-14 marca 2004 r.

W niniejszy weekend oficjalnie rozpoczęliśmy sezon AKT/SKPS. W imprezie uczestniczyło 14 osób, w tym 5 osób przeszło procedurę konkursowo-zupkową w walce m.in. o nasze wspaniałe wydawnictwa SKPS. Osobiście uważam, że zupka była łagodniejsza w smaku niż dawniej, co sam sprawdziłem nakarmiony przez otrząśniętych. Na imprezę stawił się prezes, który niczym mityczny Wieland z podciętymi przez chirurga ścięgnami uciekł z Wrocławia i niezawodnie przybył do Różanki. Pojawił się także Duch Gór Karkonosz i przyjął oficjalną przysięgę nowych członków SKPS.

Dwuosobowa grupa eksploracyjna tymczasowo zrezygnowała z odkopania złota Wrocławia. Wejście zasypane jest między innymi zaspą zmieszanego lodu, śniegu, liści i ziemi. Uznaliśmy, że wiosna sama odsłoni wejście topiąc śnieżną masę, a my co najwyżej jej pomożemy latem. Po co bowiem tracić czas na kopanie łopatą wody?

W sztolni w Janowej Górze znaleźliśmy natomiast śpiące nietoperze i powiadomiliśmy je o nadchodzącej wiośnie. Jeden z nich był już aktywny i spokojnie się przy nas mył. Ciekawostką był rzadki podkowiec mały (wpisany do polskiej czerwonej księgi zwierząt) śpiący na końcu jednego z korytarzy.

Marek Furmankiewicz

Zdjęcia Jarosława Buraka: