Rajd Przyrodniczy
"Muszkowicki Las Bukowy" i "Skałki Stoleckie"

30 marca 2008 r.

Zapraszamy na nasz kolejny rajd, który odbędzie się 30 marca 2008 roku. Będzie to impreza jednodniowa, tematycznie przyrodnicza, którą poprowadzi Andrzej "Astronom" Wojciechowski. Chcemy tym samym powrócić do wieloletniej tradycji rajdów, które każdego roku organizowane były wczesną wiosną do Muszkowickiego Lasu Bukowego, miejsca niezwykłego o tej porze roku...

Wędrować będziemy szlakami i bezdrożami Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Zwiedzimy dwa rezerwaty przyrody: "Muszkowicki Las Bukowy" z niezwykłym bogactwem wczesnowiosennych roślin (m.in. śnieżyczki przebiśnieg i śnieżycy wiosennej) oraz "Skałki Stoleckie" - unikatowy rezerwat owadów. Na całej trasie będziemy podziwiać i słuchać ptaków. Zobaczymy też jedno z najstarszych drzew w Polsce (czwarte pod względem wieku), jeziorko na szczycie góry i zagubiony w lesie krzyż pokutny.

Trasa rajdu:
Przejazd PKP 6:35-7:23 z Wrocławia do Henrykowa, przejście: Henryków - Muszkowice - Kapliczne Wzgórze - rezerwat "Muszkowicki Las Bukowy" - Cierniowa Kopa (384 m) - Góra Wapienna (398 m) - rezerwat "Skałki Stoleckie" - Jaworek - Ząbkowice Śląskie.
24,5 km, 26 pkt. GOT

Prowadzący: Andrzej Wojciechowski

Odpłatność za uczestnictwo w Rajdzie: 5 zł, dla członków AKT 3 zł. W ramach powyższej odpłatności uczestnicy mają zapewnione ubezpieczenie i opiekę przewodnicką. Uczestnicy sami zapewniają sobie: pokrycie kosztów przejazdu pociągiem osob. Wrocław - Henryków, autobusem lub pociągiem osob. Ząbkowice Śl. - Wrocław, wyżywienie na trasie (suchy prowiant). Zalecamy zabranie latarki (możliwość zwiedzenia sztolni) oraz lornetki do obserwacji ptaków, ciepłej i przeciwwietrznej odzieży, czapki, rękawiczek, termosu z gorącym piciem.

Zbiórka uczestników Rajdu: 30.03.2008 r., godz. 6:20 na dworcu kolejowym Wrocław Główny (pod zegarem) z biletami na pociąg osobowy do Henrykowa.

Powrót do Wrocławia: 30.03.2008 r., ok. godz. 19:18 pociągiem z Ząbkowic Śl. przez Kamieniec Ząbkowicki lub wcześniej bezpośrednim autobusem z Ząbkowic Śl.

Zapisy przyjmuje (do czwartku 28.03.2008 r.) i informacji udziela: Biuro Programowe Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 071/343-03-44.

Ilość miejsc ograniczona jest do 20

Pobierz plakat Rajdu i powieś na uczelni, w pracy, itp. [108 kB]