Podsumowanie 100-lecia AKT

Dzień 16 stycznia 1957 roku jest powszechnie uznawany za moment powstania wrocławskiego Akademickiego Klubu Turystycznego. Uznaliśmy, że to doskonała okazja, by podsumować organizowane przez nas w 2006 roku imprezy, mające z kolei upamiętniać 100-lecie powstania lwowskiego AKT. Z tej okazji zorganizowaliśmy dziewięć wyjazdów i przeszliśmy w całości Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, od Prudnika w Górach Opawskich po Świeradów-Zdrój w Górach Izerskich.

16 stycznia 2007 roku (wtorek), dokładnie w 50-tą rocznicę powstania wrocławskiego AKT, chcielibyśmy zaprosić Was na spotkanie, które odbędzie się w sali Klubu Turysty Oddziału Wrocławskiego PTTK (Rynek-Ratusz 11/12, IV piętro, godz. 18.00). W programie spotkania planujemy m.in.:

- prelekcję Bartłomieja Ranowicza "Wędrówki po Sudetach dra Mieczysława Orłowicza – twórcy polskiej zorganizowanej turystyki akademickiej
   - pokaz slajdów z przebiegu Rajdu Szlakiem Orłowicza
   - otwarcie wystawy "Śladem Orłowicza w Sudetach"
   - wręczenie odznak "100-lecie AKT"
   - kiermasz książek o regionie

Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dla każdego przygotowaliśmy mały upominek w postaci archiwalnych numerów czasopism "Sudety", "Karkonosze" i "Na Szlaku".

Zobacz relacje z naszych imprez