Akademicki Klub Turystyczny

Oddział Wrocławski PTTK
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze


Menu:

AKT Wrocław
Aktualności
Imprezy
Archiwum
Wydawnictwa
Ciekawe linki
Napisz do nas

VIII etap Rajdu Orłowicza

     Trafienie takiej pogody w drugiej połowie listopada, jaką mieliśmy podczas Rajdu Szlakiem Orłowicza, graniczy niemal z cudem. Przez dwa dni raczyliśmy się piękną, słoneczną pogodą oraz cudownymi widokami na Karkonosze, gdzieniegdzie ozdobione płatami śniegu, który spadł kilkanaście dni wcześniej. W drugim dniu podziwialiśmy z kolei panoramy z Karkonoszy. Trasa była długa, ale bez większych problemów pokonaliśmy ją, niektórzy ze wspomaganiem w postaci wizyty w grocie solnej.

     Wieczór upłynął nam w miłej atmosferze. Trochę raziła muzyka puszczana w bufecie schroniska, ale po posiłku i wypiciu małego co-nieco, nie była już taka zła, a nawet skłoniła nas do zawarcia bliższej znajomości z grupą Czechów, którzy podobnie jak my, spała w Domu Śląskim. Tańce i zabawa skończyły się w późnych godzinach nocnych.

     W Rajdzie wzięło udział 17 osób, a najmłodsza uczestniczka była w wieku 4,5 lat i w nagrodę za zdobycie Śnieżki, otrzymała od Pani w schronisku odpowiedni certyfikat. Większa część grupy zdobyła Śnieżkę o świcie drugiego dnia wycieczki. Morze chmur leżące poniżej i wyłaniające się z niego pojedyncze wyspy wyższych gór, stanowiły najlepszą nagrodę za wysiłek włożony we wstanie o tak wczesnej porze i wspinaczkę na szczyt. Ku naszemu zaskoczeniu nie tylko my wpadliśmy na taki pomysł i na wierzchołku Śnieżki spotkało się w sumie kilkadziesiąt osób.

     Z rajdowych ciekawostek:
   - cała ekipa spała w jednym 10-osobowym pokoju; wszyscy spokojnie pomieścili się; noc zeszła na sympatycznej kakofonii pochrapywań (poziom natężenia dźwięków był na szczęście niski) oraz mniej sympatycznej kakofonii komórek (taki niedobry duch naszych czasów); sympatycznie też co 2 godziny gaworzyła najmłodsza uczestniczka rajdu,
   - poza świtem Słońca w niedzielę rano na Śnieżce udało się też zaobserwować Merkurego oraz niezwykle wąski sierp Księżyca niecałe 2 doby przed nowiem (obserwacje Księżyca tak blisko momentu nowiu zdarzają się bardzo rzadko!)

     W naszym Archiwum znajdziesz relacje z innych naszych imprez. Zajrzyj koniecznie...


Zdjęcia Waldka Brygiera:


Na szlaku

Sielankowy krajobraz

Narciarski płot

Czas na odpoczynek

Zaczyna świtać

Obietnica wschodu

Słońce...

W porannym słońcu

Wschód na Śnieżce

Karkonosze o poranku

Ještěd

Rudawy Janowickie

Usiądźmy przed drogą...

Nieco zimy I

Nieco zimy II

Przepiękne panoramy

Na cyplu

Na szlaku

Nad Śnieżnymi Kotłami

Wielki Szyszak