Norwegia 2002

W niedzielę 21.07.2002 zakończył się wyjazd do Norwegii pod wodzą Maćka Laskowskiego, w którym uczestniczyło dwóch członków AKT: ja oraz Jarek Burak. W związku z tym parę słów o tym wyjeździe: Wyjazd cały odbył w terminie 30.06-21.07.2002. Było w sumie 9 osób: 7 uczestników (2 z AKT i jedna z SKPS) + szef + Mateusz Mikita wraz z busem ze Stronia Śląskiego.

Zrealizowano niemal cały program wyjazdu mimo tego, że było tylko 3 dni bez deszczu. Odbyło się 13 pieszych wycieczek, przebyto 197 km, zaliczono 7 szczytów (w tym 2 najwyższe w Norwegii: Galdhopigen i Glittertind), 4 lodowce, zwiedzono Oslo i Bergen. Nocowano 6-krotnie na campingach, pozostałe noclegi były na dziko, choć parokrotnie w zagospodarowanych miejscach. Trasa przejazdu liczyła 4721 km.

Z ciekawostek:
- 1 biwak wypadł bezpośrednio na lodowcu,
- naj... : byliśmy na najwyższym szczycie Norwegii (Galdhopigen lub Glittertind - nie jest to jednoznaczne), jechaliśmy najwyżej położoną szosą w Skandynawii, widzieliśmy najdłuższy fiord (Sognefjord) oraz najwęższy fiord Norwegii, byliśmy pod słynną ścianą Trolli, na największym płaskowyżu Skandynawii - Hardanger, nad i pod najwyższym wodospadem Norwegii - Vettis.

Wyjazd należy uznać za udany.

pozdrawiam
Andrzej Wojciechowski