Czerwiec z namiotem
14-15 czerwca 2008

Wędrować będziemy szlakami i bezdrożami Masywu Śnieżnika i Gór Bialskich. Pierwszego dnia zobaczymy jeden z najwyższych w Sudetach Wodospad Wilczki, Jaskinię Niedźwiedzią i niezwykłe zjawiska krasowe w jej okolicy, wejdziemy też na najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich – Śnieżnik (1426 m). Drugiego dnia będziemy wędrować przez najdziksze ostępy leśne Sudetów między Bielicami a Przeł. Płoszczyna (rezerwat Puszcza Śnieżnej Białki). Główną atrakcją rajdu jest jednak nocleg w namiotach na Łące Szczęsnego koło Stronia Śląskiego. Spotkamy tam przy ognisku i piosence turystycznej obecnych i byłych prezesów naszego Klubu oraz Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich. Będzie pieczenie kiełbasek oraz prezentacje multimedialne z różnych niezwykłych wypraw.

Dzień 1: przejazd PKP osob. 6:35-9:00 Wrocław Gł. – Bystrzyca Kłodzka, krótkie zwiedzanie miasta, przejazd PKS 10:15-10:50 Bystrzyca Kł. – Międzygórze, przejście: Międzygórze (Wod. Wilczki) – Hala Pod Śnieżnikiem – Śnieżnik (1426 m) – Stroma – Jaskinia Niedźwiedzia – Kletno, przejazd busem na Łąkę Szczęsnego koło Stronia Śląskiego, 15 km, 23 pkt. GOT

Dzień 2: przejazd busem: Łąka Szczęsnego – Bielice, przejście: Bielice – Puszcza Śnieżnej Białki – Rudawiec (1112 m) – Jawornik Graniczny (1030 m) – Sierstkowa (974 m) – Przeł. Płoszczyna – Przeł. Staromorawska – Bolesławów, przejazd PKS 16:00-17:02 do Kłodzka, przejazd PKP osob. 17:23-19:18 Kłodzko Miasto – Wrocław Gł. 17 km, 20 pkt. GOT

Odpłatność za uczestnictwo w Rajdzie:  27 zł, dla członków AKT: 22 zł

W ramach powyższej odpłatności uczestnicy mają zapewnione: miejsce biwakowe na Łące Szczęsnego, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką oraz przejazdy busem z Kletna na Łąkę oraz z Łąki do Bielic. Uwaga! Na Łące Szczęsnego nie ma możliwości wykąpania się; dostępna będzie rura z wodą do picia i mycia.

Uczestnicy sami zapewniają sobie: pokrycie kosztów przejazdu PKP osob. Wrocław Gł. – Bystrzyca Kłodzka, PKP osob. Kłodzko Miasto – Wrocław Gł. oraz PKS Bystrzyca Kł. – Międzygórze i Bolesławów – Kłodzko (łącznie wszystkie przejazdy – ok. 47 zł), wyżywienie na całej trasie (suchy prowiant). Uczestnicy muszą posiadać: namiot, śpiwór, karimatę, ciepłą i przeciwwietrzną odzież. UWAGA! Namioty dostarczone do 11.06.2008 przez uczestników Rajdu do sklepu „Skalnik” we Wrocławiu na ul. Polaka 20 (z przyczepioną metką właściciela) zostaną dowiezione na miejsce biwaku przez właściciela Łąki.

Zbiórka uczestników Rajdu: 14.06.2008, godz. 6:20 na Dworcu Wrocław Główny PKP, przy informacji kolejowej, z wykupionymi biletami na pociąg osobowy do Bystrzycy Kłodzkiej.

Powrót do Wrocławia: 15.06.2008, godz. 19:18, pociągiem z Kłodzka Miasta.

Zapisy przyjmuje od 2.06.2008 i informacji udziela: Biuro Programowe Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 071/343-03-44.

Z A P R A S Z A M Y