Czerwiec z namiotem
16-17 czerwca 2007 r.

Wędrować będziemy szlakami i bezdrożami Gór Złotych i Bialskich. Zobaczymy ciekawe skałki na Trojaku, zwiedzimy też ruiny Zamku Karpień. Drugiego dnia wejdziemy na znaną z rozległych widoków Czernicę w Górach Bialskich. Główną atrakcją jest jednak nocleg w namiotach na Łące Szczęsnego koło Stronia Śląskiego. Spotkamy tam przy ognisku i piosence turystycznej obecnych i byłych prezesów naszego Klubu oraz Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich. Będzie pieczenie kiełbasek oraz prezentacje multimedialne Nowej Zelandii i innych niezwykłych wypraw.

Dzień 1: przejazd PKP osob. 6:48- 8:45 Wrocław Gł. – Kłodzko Miasto, krótkie zwiedzanie kłodzkiej starówki, przejazd PKS 9:50-10:28 Kłodzko – Lądek Zdrój, przejście: Lądek Zdrój – Trojak (766 m) – Zamek Karpień (775 m) – Kłobka (688 m) – Mamczyna Góra (650 m) – Sowia Kopa (672 m) – Stronie Morawka – Łąka Szczęsnego,      13 km, 21 pkt. GOT

Dzień 2: przejście: Łąka Szczęsnego – Wielkie Rozdroże – Czernica (1083 m) – Przeł. Dział (922 m) – Młynowiec – Łąka Szczęsnego – Stronie Śląskie, przejazd PKS 16:09-17:02 do Kłodzka, przejazd PKP osob. 17:36-19:13 Kłodzko Miasto – Wrocław Gł. 17 km, 22 pkt. GOT

Odpłatność za uczestnictwo w Rajdzie:  członkowie PTTK: 12 zł, pozostali: 16 zł

W ramach powyższej odpłatności uczestnicy mają zapewnione: miejsce biwakowe na Łące Szczęsnego, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką. Uwaga! Na Łące Szczęsnego nie ma możliwości wykąpania się; dostępna będzie rura z wodą do picia i mycia.

Uczestnicy sami zapewniają sobie: pokrycie kosztów przejazdu PKP osob. Wrocław Gł. – Kłodzko Miasto – Wrocław Gł., PKS Kłodzko – Lądek Zdr. i Stronie Śl. – Kłodzko (łącznie wszystkie przejazdy – ok. 40 zł), wyżywienie na całej trasie (suchy prowiant). Uczestnicy muszą posiadać: namiot, śpiwór, karimat, ciepłą i przeciwwietrzną odzież.
Uwaga! Namioty dostarczone do 14.06.2007 przez uczestników Rajdu do sklepu Skalnika we Wrocławiu na ul. Polaka 20 zostaną dowiezione na miejsce biwaku przez właściciela łąki.

Zbiórka uczestników Rajdu: 16.06.2007, godz. 6:30 na Dworcu Wrocław Główny PKP, przy informacji kolejowej, z wykupionymi biletami na pociąg osobowy do Kłodzka.

Powrót do Wrocławia: 17.06.2007, godz. 19:13, pociągiem z Kłodzka Miasta.

Zapisy przyjmuje i informacji udziela: Biuro Programowe Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 071/343-03-44.

Z A P R A S Z A M Y

Pobierz plakat i powieś go na uczelni, w akademiku, w pracy...