Akademicki Klub Turystyczny

Oddział Wrocławski PTTK
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze


Menu:

AKT Wrocław
Aktualności
Imprezy
Archiwum
Wydawnictwa
Ciekawe linki
FORUM
Napisz do nas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych imprezach, wpisz poniżej swój adres e-mailowy

 

"W drodze" - spotkanie z Mieczysławem Bieńkiem
26 listopada 2009 r.

     W czwartek, 26 listopada na Spotkaniu AKT będziemy gościć bohatera filmu "W drodze", opowiadającego o niezwykłej podróży, jaką odbył Mietek Bieniek do dalajlamy. Niesamowite przygody, poczucie humoru, a przede wszystkim hart ducha i upór bohatera, wspaniale przedstawione na filmie przez Pawła Wysoczańskiego, zjednały temu obrazowi publiczność i jury kilku festiwali i przeglądów filmowych. Film "W drodze" zdobył m.in. Nagrodę Publiczności podczas tegorocznego Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju.

 

     Wyobraźcie sobie polskiego górnika, który przemierza całe Indie, by wręczyć dalajlamie w prezencie haftowaną chusteczkę. Po drodze kombinuje jak może, handluje lekiem na potencję i rozdaje Waryńskiego... Historia jak z filmu, ale prawdziwa. Film dokumentalny "W drodze" Pawła Wysoczańskiego. To opowieść o górniku, który przepracował 20 lat w katowickiej kopalni. Praca pod ziemią była jego pasją, ale zdarzył się wypadek i górnik nie mógł wrócić do pracy. Spokojnej emerytury nie mógł sobie wyobrazić, znalazł więc sobie inną pasję. Nie znając języka, bez pieniędzy, ruszył w wielomiesięczną podróż do przywódcy duchowego buddyzmu tybetańskiego...

źródło: Gazeta Wyborcza Białystok
artykuł: Viagra story, czyli Mietek u dalajlamy

     Serdecznie zapraszam na spotkanie z Mietkiem Bieńkiem, będą to na pewno niezapomniane chwile, bo jest On człowiekiem niezwykłym, mającym dar opowiadania. W Lądku-Zdroju miałem przyjemność zjeść z nim śniadanie. Na 10:00 chciałem dotrzeć na otwarcie uzdrowiskowych tras spacerowych - nie udało się, zasłuchałem się... I nie żałuję!

     Spotkanie jak zwykle odbędzie się w Klubie Turysty, w Oddziale Wrocławskim PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, IV piętro, początek pokazu o godz. 18:30, ja z Mietkiem będę już od ok. 18:00.

Waldek Brygier