RAJD "Jeřáb - Śnieżnik"
2-3 czerwca 2007 r.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc!

Zapraszamy wszystkich miłośników górskich wędrówek na nasz kolejny rajd, który tym razem odbędzie się po czeskiej stronie. Wychodząc na przeciw Waszym sugestiom, postanowiliśmy zaproponować Wam zdobycie dwóch szczytów, wchodzących w skład "Korony Sudetów". Będą to Jeřáb (1003 m), stanowiący najwyższy punkt Hanušovickiej vrchoviny oraz Śnieżnik (1425 m), kulminację Masywu Śnieżnika.

Szczegółowy plan wyjazdu:

Dzień 1.

- wyjazd z Wrocławia 6.48 pociągiem do Międzylesia
- przejazd busem na granicę, dalej pociągiem ČD do Králik
- przejście: Międzylesie - Boboszów - Králiký - Marianský kopec - Horní Orlice - Pod Jeřábem - Jeřáb - Sv. Trojice - Podlesí - Podlesí ČD
- przejazd ČD do Starego Města pod Sněžnikiem
- nocleg w warunkach turystycznych

Dzień 2.

- przejście: Stare Město pod Sněžnikiem - Stříbrnice - Návrší - Nad Adéliným pramenem - źródła Moravy - Śnieżnik - Schronisko "Na Hali pod Śnieżnikiem" - Międzygórze
- przejazd PKS z Międzygórza 17.30 do Kłodzka
- Przejazd PKP z Kłodzka Miasto 19.38 do Wrocławia 21.18

19 km, 28 GOT

Odpłatność za uczestnictwo w Rajdzie: 31 (dla członków AKT/SKPS - 25 zł)

W ramach powyższej odpłatności uczestnicy mają zapewnione: nocleg z pościelą w warunkach turystycznych, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką.

Uczestnicy sami zapewniają sobie: pokrycie kosztów przejazdu PKP osob. Wrocław – Międzylesie, ČD osob Podlesí - Staré Město, PKS na trasie Międzygórze - Kłodzko, PKP osob. Kłodzko Miasto – Wrocław (łącznie przejazdy – ok. 35 zł, 35 Kč), wyżywienie na całej trasie (suchy prowiant).

Zbiórka uczestników Rajdu: 2 czerwca 2007 r., godz. 6:30 na Dworcu Wrocław Główny PKP, przy informacji kolejowej, z wykupionymi biletami na pociąg osobowy do Międzylesia.

Powrót do Wrocławia: 3 czerwca 2007 r., godz. 21.18, pociągiem z Kłodzka

Zapisy i informacje:
Biuro Programowe Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 071/343-03-44.

Jeśli masz jakieś pytania, możesz również napisać do nas maila
(adres w Menu po lewej)

UWAGA: Spotkanie przedwyjazdowe: 24 maja (czwartek), godz. 18.00 w Klubie Turysty, Oddział Wrocławski PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, IV piętro.

Zobacz relację z Rajdu