FORUM

Rajd Wiosenny
30 kwietnia - 3 maja 2009 r.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Uwaga: Z ostatnich doniesień wynika, że na Jurze susza, więc warto zaopatrzyć się w napoje na wędrówkę. Prosimy również o zabranie latarek, bowiem postaramy się wejść do kilku jaskiń!

W tym roku odstępujemy od formuły majowych rajdów, które odbywały się w Sudetach lub ich najbliższej okolicy. W ciągu tegorocznego długiego weekendu majowego będziemy penetrować szlaki i bezdroża Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jednego z najatrakcyjniejszych regionów naszego kraju. Rajd trwał będzie cztery dni i wszystkie wypełnione będą całodziennymi pieszymi wędrówkami. Trasy nie są trudne, ale za to bardzo długie (20-25 km), o czym lojalnie uprzedzamy. Moc atrakcji, jakie w kolejnych dniach zobaczymy, z pewnością zrekompensuje trudy wędrówki.

W chwili obecnej jesteśmy jeszcze w fazie organizacji rajdu, ale już teraz możemy podać kilka szczegółów dotyczących wyjazdu. Oto plan poszczególnych dni wędrówki (trasy mogą jeszcze ulec modyfikacji):

Dzień 1.
Rezerwat Zielona Góra (Kusięta na obrzeżach Częstochowy) - Góry Towarne - Olsztyn - Rezerwat Sokole Góry - Dolina Wiercicy - Trzebniów/Łutowiec

Dzień 2.
Łutowiec/Mirów - Bobolice - Rzędkowice - Rezerwat Góra Zborów - Morsko - Piaseczno - Okiennik Wielki

Dzień 3.
Bzów (kamieniołom) - Góra Birów - Zamek Ogrodzieniec - Ryczów - Dolina Wodąca - Smoleń - Dolina Udorki

Dzień 4.
Dolinki Podkrakowskie, Ojcowski Park Narodowy

Koszt Rajdu Wiosennego to 220 złotych (członkowie AKT 190 zł), w ramach którego uczestnicy otrzymują: przejazdy autokarem z Wrocławia na Jurę i z powrotem oraz dojazdy do miejsca startu wycieczek na miejscu, 3 noclegi z pościelą w warunkach turystycznych (pokoje wieloosobowe, część na wygodnych materacach), opiekę pilota oraz przewodnika z uprawnieniami na Jurę Krakowsko-Częstochowską, ubezpieczenie, materiały rajdowe. Wszystkie noclegi są w jednym obiekcie, tak więc wycieczki będą "na lekko", bagaże pozostawiamy w ośrodku. Ośrodek dysponuje 10-osobowymi domkami typu Brda. Wyjazd z Wrocławia, z ul. Dawida (koło dworca PKS) 30 kwietnia, godz. 5:30, powrót do Wrocławia 3 maja, ok. godz. 21:00.

Zapisy będą przyjmowane w Biurze Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, od dnia 16 marca 2009 r. Ilość miejsc jest ograniczona do 45 i nie planujemy w tym roku drugiego autokaru - warto więc pospieszyć się z zapisami.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u szefa Rajdu Wiosennego: Waldka Brygiera (waldek@naszesudety.pl).

Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y