Jabłkowe Szaleństwo

Wokół Chatki Chomika rośnie wiele drzew owocowych, zatem wielka szkoda by była, gdyby owoce miały się zmarnować. W lipcu objadaliśmy się czereśniami, a teraz nadszedł czas na jabłka, których jest równie dużo. Zatem czas na "Jabłkowe Szaleństwo". Trasy rajdu są celowo krótkie, byśmy mogli dość wcześnie dotrzeć do Chatki i zdążyli przygotować jabłkową ucztę. Na razie zaplanowaliśmy szarlotki, racuchy z jabłkami, pieczone jabłka i świeży sok jabłkowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie by menu powiększyć o kolejne pozycje - wszystko zależy jedynie od naszej pomysłowości...

Rajd jest tym razem wyjątkowo tani, wpisowe to zaledwie 8 złotych dla członków AKT i 12 złotych dla pozostałych uczestników. Nocleg opłacamy samodzielnie na miejscu (wolny datek do skarbonki), każdy sam opłaca sobie przejazdy (PKS z Wrocławia do Lwówka Śląskiego, PKP z Marczowa do Siedlęcina i bus do Wrocławia), a także wyżywienie (jabłek nie zabraknie).

Spotykamy się na dworcu autobusowym we Wrocławiu o godz. 6.45 (autobus odjeżdża o godz. 7.00) z biletami na autobus przyspieszony do Lwówka Śląskiego (zalecamy kupno biletu przynajmniej jeden dzień wcześniej). Powrót do Wrocławia planowany jest na godziny wieczorne, ok. 20.00.

Trasa Rajdu:
Dzień 1. Lwówek Śląski – Panieńskie Skały - Szwajcaria Lwówecka – Dębowy Gaj – Łopata – Marczów – Chatka Chomika
Dzień 2. Chatka Chomika – Marczów PKP (przejazd pociągiem) - Siedlęcin – „Perła Zachodu” – Siodło – Helikon – Wzgórze Krzywoustego – Jelenia Góra

Zapisy przyjmuje i informacji udziela: Biuro Programowe Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 0-71 34 303 44. Wszelkie informacje można również uzyskać od prowadzącego trasę: waldek@naszesudety.pl, tel. 697 913 148.