Jabłkowe Szaleństwo 2008
20-21 września 2008 r.

Zapraszamy do udziału w rajdzie "Jabłkowe Szaleństwo 2008" na Pogórzu Kaczawskim, w dniach 20-21 września 2008, z noclegiem w Chacie Chomika.

Wędrować będziemy szlakami i bezdrożami Pogórza Kaczawskiego. Wejdziemy na niezwykłe bastiony skalne Szwajcarii Lwóweckiej w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru oraz na Ostrzycę (501 m) – najwyższy szczyt Pogórza Kaczawskiego, pochodzenia wulkanicznego. Jednak główną atrakcją będzie zbiór jabłek w miejscu noclegu (Chata Chomika w Marczowie), ich przyrządzenie (szarlotki, duszone jabłka, soki, kompoty) i konsumpcja, czyli jabłkowe szaleństwo.

Trasa piesza:

Dzień 1: Przejazd PKS Wrocław – Lwówek Śląski, przejście: Lwówek Śląski – Szwajcaria Lwówecka – Dębowy Gaj – Łopata (366 m) – Włócznik (386 m) - Marczów, 12 km, 14 pkt. GOT

Dzień 2: przejście: Marczów – Przeździedza – Ostrzyca (501 m) – Bełczyna, przejazd PKS do Jeleniej Góry i następnie PKS do Wrocławia 15 km, 18 pkt. GOT

Prowadzący: Andrzej Wojciechowski

Trasa rowerowa:

Dzień 1:
Wyjazd z Wrocławia PKP godz. 7:44 pociąg osobowy do stacji Zebrzydowa, przyjazd 9:30
Trasa: Zebrzydowa - Nowogrodziec - Gościszów - Płóczki Dln. i Grn. - Pławna - Marczów

Dzień 2:
Marczów - Bystrzyca - Ostrzyca Proboszczowicka - Czaple - Grodziec - Okmiany PKP
Powrót pociągiem z Okmian

Podczas wycieczki, m.in. wdrapiemy się na najwyższy szczyt Pogórza Kaczawskiego - na Ostrzycę, a w Bystrzycy poszukamy drugiego co do starości drzewa w Polsce: Cis, 806 lat

Prowadzący: Wojciech Gizicki [wg(at)pwr.wroc.pl]

Odpłatność za uczestnictwo w Rajdzie:  10 zł, dla członków AKT 8 zł

W ramach powyższej odpłatności uczestnicy mają zapewnione: nocleg w warunkach turystycznych (konieczny własny śpiwór i karimat), ubezpieczenie, opiekę przewodnicką, dużą ilość jabłek.

Uczestnicy sami zapewniają sobie: pokrycie kosztów przejazdów PKS: Wrocław – Lwówek Śląski, Bełczyna – Jelenia Góra i Jelenia Góra – Wrocław, wyżywienie na całej trasie (suchy prowiant, picie). Uczestnicy muszą posiadać: ciepłą i przeciwwietrzną odzież. Wskazane jest zabranie przypraw do przyrządzenia potraw z jabłek (kuchnia turystyczna jest na miejscu).

Zbiórka uczestników Rajdu:

Trasa piesza: 20.09.2008 r., godz. 6:50 na Dworcu Centralnym PKS z biletami na autobus do Lwówka Śląskiego, odjazd 7:00 (na stanowisku, z którego odjeżdża autobus)

Trasa rowerowa: 20.09.2008 r., godz. 7:30 na dworcu PKP Wrocław Główny (pod zegarem) z biletami na pociąg osobowy do Zebrzydowej

Trasa piesza:
21.09.2008 r., godz. 17:30 autobusem PKS z Jeleniej Góry.

Zapisy przyjmuje (do czwartku 18.09.2008) i informacji udziela: Biuro Programowe Oddziału Wrocławskiego PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, III piętro, tel. 071/343-03-44.

Z A P R A S Z A M Y

Pobierz plakat Rajdu i powieś go, gdzie możesz [107 kB]