Wycieczka do Drezna
11-12 października 2008 r.

Przykro nam, ale nie ma już wolnych miejsc
Wiosną 2009 roku zorganizujemy drugą wycieczkę do Drezna

Zapraszamy na weekendowy wyjazd do Drezna i jego okolic. Pomysł wyjazdu powstał w czasie Rajdu Wiosennego, podczas którego mieliśmy okazję "liznąć" Drezna, co okazało się dla wielu niewystarczającym doświadczeniem. Skorzystamy oczywiście z autokaru, spać będziemy po stronie czeskiej.

Ogólny plan zakłada pierwszego dnia zwiedzanie Drezna (Stare Miasto, Nowe Miasto, Loschwitz z Blaues Wunder, Muzeum Porcelany, Galeria Starych Mistrzów, Skarbiec, Zbrojownia, wejście na wieżę zamku, Frauenkirche, kościół zamkowy), a drugiego zwiedzenie słynnej miśnieńskiej fabryki porcelany (z pokazem), samego miasta, a także pięknej rezydencji Moritzburg i potężnego zamku Stolpen.

Ilość miejsc jest ograniczona. Koszt wyjazdu to 120 zł przy wpłacie do końca września, 150 zł przy wpłacie w terminie późniejszym. Członkowie AKT otrzymują dofinansowanie z kasy koła w wysokości 40 zł, czyli płacą 80 zł do końca września, 110 zł przy wpłacie w październiku. W tej kwocie uczestnicy wyjazdu otrzymują: ubezpieczenie, opiekę pilotów, nocleg, przejazd autokarem z i do Wrocławia). Uwaga: wszystkie wstępy uczestnicy wycieczki opłacają we własnym zakresie - w sumie ok. 30 euro.

Szczegóły wyjazdu:

Dzień 1, sobota
11 października 2008 r.

06.00 – zbiórka, ul. Dawida
06.15 – wyjazd
08.45 – granica PL/D
10.30 – przyjazd do Drezna
10.30 – 16.00 – zwiedzanie Drezna (Stare Miasto, Nowe Miasto, Loschwitz z Blaues Wunder, Muzeum Porcelany, Galeria Starych Mistrzów, Skarbiec, Zbrojownia, wejście na wieżę zamku, Frauenkirche, kościół zamkowy)
16.30 – wyjazd z Drezna
18.00 – przyjazd do Děčína

Dzień 2, niedziela
12 października 2008 r.

8.00 – wyjazd z Děčína
9.30 - przyjazd do Miśni
9.30 – 12.00 – zwiedzanie Miśni i fabryki porcelany
12.30 – wyjazd z Miśni
13.00 – przyjazd do Moritzburga
13.15 – 14.15 – zwiedzanie Moritzburga
14.30 – wyjazd z Moritzburga
15.30 – przyjazd do Stolpen
15.30 – 16.30 – zwiedzanie Stolpen
17.00 – wyjazd spod zamku Stolpen
ok. 21.00 – przyjazd do Wrocławia

W czasie wycieczki nie przewidujemy czasu wolnego na obiady - prosimy o zabranie suchego prowiantu. Nocleg po stronie czeskiej, w warunkach turystycznych (noclegi z pościelą, pokoje wieloosobowe, łazienki na korytarzu, dostęp do kuchni - warto mieć swoje naczynia).

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod adresem: waldek@naszesudety.pl