Akademicki Klub Turystyczny

Oddział Wrocławski PTTK
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze


Menu:

AKT Wrocław
Aktualności
Imprezy
Archiwum
Wydawnictwa
Ciekawe linki
FORUM
Napisz do nas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych imprezach, wpisz poniżej swój adres e-mailowy

 

Andrzejki w Chatce Robaczka
28-29 listopada 2009 r.

     Mamy chyba w AKT szczęście do listopadowych weekendów. Pamiętam, jak w 2006 roku byliśmy w Karkonoszach podczas przejścia Głównego Szlaku Sudeckiego i trafiliśmy wówczas na jedyny w tym miesiącu słoneczny, przepiękny weekend. Nie inaczej było i w tym roku podczas wycieczki andrzejkowej. Wzięło w niej udział prawie 20 osób, a wycieczki okazały się nadzwyczaj udane (wycieczki w liczbie mnogiej, bo z różnych względów docieraliśmy na miejsce indywidualnie lub w małych grupach). Rozrzut był dość spory, od Siedlęcina, poprzez Szrenicę, a na czeskiej części Gór Izerskich (okolice Hejnic) skończywszy.

    Wieczorem nie obyło się rzecz jasna bez wróżb andrzejkowych i katarzynkowych, zarówno dla panien jak i dla kawalerów (załapali się także ci "z odzysku"). Nad całością czuwały Beata i Kasia, a Andrzej "Robaczek" dbał o oprawę kulinarną naszej zabawy. Ciasta Robaczka są już nam doskonale znane, ale mnie zatkało muszę przyznać, gdy Robaczek na zamówionego schabowego kazał czekać ok. pół godziny. Zatkało pozytywnie, bo w tym czasie obrał ziemniaki, przygotował kotleta, usmażył go i zrobił do tego świeżą surówkę. Coraz bardziej jestem pod wrażeniem Jego kuchni...

     Drugiego dnia niemal wszyscy udaliśmy się na Wysoki Kamień, chociaż droga niektórych z nas na szczyt wiodła aż przez Wysoką Kopę. Pogoda w niedzielę również była wspaniała, cudowne widoki ze skał na Wysokim Kamieniu wynagrodziły wszelkie trudy, a do tego ciepła herbata z sokiem (lub z tym, co kto miał w plecaku) w schroniskowym bufecie smakowała wyśmienicie.

     Beacie należą się szczególne podziękowania za zorganizowanie całości, zatem: DZIĘKUJEMY! :-)

Waldek Brygier


Zdjęcia Waldka Brygiera:


Widok z Ořešnika na Smrka


Zuzia z przejęciem na twarzy leje wosk


Co to może być?


Robaczek ustala z Zuzią taktykę wróżenia


Będzie kasa, czy szczęście w miłości?


Nożem w kawalera, no w imię jego...


Część towarzyska Andrzejek


Część towarzyska Andrzejek


Część towarzyska Andrzejek


Część towarzyska Andrzejek


Poszukiwania kryształów górskich


Widok z Wysokiego Kamienia


Sielsko, jesiennie...